Jóga - hlavní menu

Jóga a já

"Cokoli se rozhodneš udělat, udělej hned. Nic neodkládej na zítřek, protože příští okamžik bude už docela jiný."

S jógou jsem se setkala poprvé úplně náhodou, při lázeňském pobytu v Třeboni, v roce 2004. Hned první lekce na mě udělala velký dojem, cítila jsem se po ní prostě báječně. Začala jsem tedy shánět informace, jezdila na různé akce a pustila se do cvičení i doma.

V červnu roku 2010 jsem se pod záštitou České akademie jógy stala učitelkou jógy III. třídy. U stejné organizace jsem se po dalším studiu stala v červnu roku 2011 učitelkou jógy II. třídy, a jsem tak připravena podat pomocnou ruku všem, kdo se o jógu zajímají. Průběžně se zúčastňuji dalších kurzů a seminářů.

Pokud bych měla odpovědět na otázku, co mně osobně jóga přináší, bylo by toho opravdu hodně. Uvedu tedy alespoň to nejdůležitější:

Zdraví. Mé letité problémy s bederní páteří ustoupily. Přestože jsem s jógou začala poměrně pozdě, mám někdy neskromný pocit jako bych kráčela proti proudu času. Pravidelné cvičení, relaxace, očisty a nahlédnutí do jógové filosofie můj život velmi obohacuje a přináší těžko popsatelný pocit vnitřní harmonie.

Přátele. Je jedno, kdo je můj učitel, a koho učím já. Všichni jsme na jedné vlně, vždy připraveni pomoci. To je - prostě úžasné.


© 2021 Jóga - Romana Krásná                  Statistika návštěvnosti